Mikulászsák horgolt hópehellyel

December 5-én este, végre megérkezett a Mikulás. Nagyon vártuk már, számoltuk a napokat, hogy mennyit kell még aludni. Aztán délután kitettük az ablakba a fényesre pucult csizmácskákat, egy lámpást tettünk az ajtó elé, hogy mégis csak tudja hová kell jönni, és vártunk. Vártunk és néha kukucskáltunk

Amikor megérkezett ilyen gyönyörűséges csomagokat rejtett az ablakban várakozó csizmákba.

De mi anyukák nagyon jól tudjuk, hogy a Mikulásnak sok dolga van, ezért segítettem Neki kicsit és megvarrtam a zsákocskákat, Mindkettőt piros filcből szabtam ki és egy-egy horgolt hópehely díszíti.

A horgolt hópelyhek leírása megtalálható a képre kattintva!

knitting_clipart13.jpg

 

Került még rá két levél zöld filcből, és három fagolyó. Így lett igazán mikulásos.

 

A HAGYOMÁNYRÓL:

December 6-a Szent Miklós emléknapja. Miklós püspök 1500 évvel ezelőtt élt Kis-Ázsiában. A legenda szerint egyszer meghallotta három szegény lány segítségkérő imáját. Azon az éjszakán arannyal teli zacskót tett az ablakukba, hogy megszabadítsa őket a szegénységtől, és tisztességesen férjhez mehessenek. Szinte minden pénzét a nincstelenek, a diákok, a gyerekek megajándékozására költötte. Ezen jócselekedetei által vált híressé.

A Mikulás-járás mintegy 200 éves népszokásunk. egyes alföldi, dunántúli falvakban a legények beöltöztek piros vagy fehér ruhás Mikulásnak. Kísérői  kormos arcú krampuszok voltak . Lánccsörgéssel rémisztgették, virgáccsal megcsapkodták azt a gyereket, aki nem tanult rendesen. Közben az alábbi versikét mondták:

Csörgő-börgő tánccal jöttem,

Van-e rossz gyerök a háznál?

Van-e jó gyerök a háznál?

A jónak kaláccsal,

A rossznak virgáccsal.