Alice Csodaországban
Alice épp olyan volt, mint a többi kislány - nagy képzelőerővel megáldott, kíváncsi és kalandra éhes. Illetve csak addig volt átlagos, amíg egy szép napon olyan helyre nem került, ami egyáltalán nem hasonlított a szokványos helyekhez. A kis Alice belezuhant egy üregbe, és a gonosz szíkirálynő uralma alatt álló varázslatos világba csöppent. Ebben a világban bármi megtörténhet. Vajon valódiak azok a lények, akikkel Alice itt találkozik? És ha igen, hogyan fog Alice valaha is hazatalálni?
Lewis Carrol lebilincselő alkotását, az Alice Csodaországban című mesét már több, mint egy évszázada ismeri és szereti a közönség.
Alice csodálatos utazására, úgy, ahogyan azt a Kelenvölgyi Általános Iskola tanulói előadták biztosan mindenki nagyon sokáig emlékezni fog.
A Lewis Carrol álnév Charles Lutwidge Dodgson angol írót rejti. A matematikus, író 1832. január 27-én született az angliai Cheshire megyében.
Carroll édesapját tehetséges matematikusként ismerték, érthető volt tehát, hogy tudását tovább akarta adni fiának. Carroll később jelentős sikereket ért el a matematika tudományában, több tudományos írása is megjelent.
Az egyetem befejezése után az Christ Churchben maradt tanárként, ám érdeklődési körébe ekkor már nemcsak a matematika tartozott. a szépirodalom foglakoztatta leginkább. A Lewis Carroll nevet a Magány című, 1856-ban írt verse kapcsán használta először.
Ugyanebben az évben érkezett Henry Liddell és családja Christ Churchbe. Carroll hamarosan összebarátkozott a csláddal, a Liddell gyerekeket is gyakran szórakoztatta fantasztikus történeteivel. A dékán egyik lánya, Alice ösztönzésére írta meg 1864-ben az Alice kalandjai a föld alatt című művét. Ezek a történetek képezték az alapját az Alice Csodaországban című könyvének, amely egy évvel később jelent meg.
Amikor az Alice Csodaorszában elsöprő sikert hozott, Carroll 1872-ben kiadta a történet folytatását Alice Tükörországban címmel. Írói és tanári munkásságt tovább folytatta, de a fényképészet és a művészetek felé is elkalandozott. A Doublats nevű szójáték megalkotása is az ő nevéhez fűződik.
A bemutató napjára az iskola épülete is ünnepi díszbe öltözött kívül-belül.
Színlap
A rajzpályázatra készült munkák közül néhány.
A gyerekek és a szülők lelkesen készítették az osztálytáncokhoz a látványos kiegészítőket, dekorációkat.